Turun ensi- ja turvakoti ry

Puh. (02) 513 4100 | palaute@tuentu.fi
Luolavuorentie 7 b, 20810 Turku


24h/7

Yhteystiedot

Kiinteistönhuolto
Talonmies Reijo Virta
p. 050 356 4484
reijo.virta@tuentu.fi

Kriisi- ja väkivaltatyö

  • Tapaamispaikka Tenavatupa
    Yhteydenotot ma-pe, halutessasi voit jättää yhteydenottopyynnön:
    p. 050 379 0939, tenavatupa@tuentu.fi

  • Eroauttamistyö Silta
    silta@tuentu.fi
    Merja Ahlfors 050 476 2990
    Johanna Jokiniemi 050 477 5576

  • Lähisuhdeväkivaltatyö PILARI
    Perhetalo Heideken
    Sepänkatu 3, 20700 Turku
    Yksikön vastaava Maarit Kangas
    p. 050 408 1806
    maarit.kangas@tuentu.fi

    • Mari Kankaanpää
    kriisi- ja väkivaltatyöntekijä, p. 050 430 1181
    • Timo Aarnivala
    kriisi- ja väkivaltatyöntekijä, p. 050 559 9018
    • Jorma Lindholm
    kriisi- ja väkivaltatyöntekijä, p. 050 309 7606
    • Pekka Härkönen
    kriisi- ja väkivaltatyöntekijä, p. 050 468 8277

  • Perheryhmäkoti
    Luolavuorentie 7b
    20810 Turku
    p. 050 383 1128
    perheryhmakoti@tuentu.fi
    Yksikön vastaava Tatu Iisakkila

Rikosuhripäivystys
Lounais-Suomen aluetoimisto
Yliopistonkatu 24 C 46
20100 Turku
p. (02) 235 5055
lounaissuomi@riku.fi
aluejohtaja Tiina Rantanen
tiina.rantanen@riku.fi

Vaativa vauvatyö

  • Ensikoti
    Luolavuorentie 7b
    20810 Turku
    p. 050 309 7569
    Yksikön vastaava Maria Kronlund
    p. 050 586 3755
    maria.kronlund@tuentu.fi

  • Vuorovaikutuskylpy
    Luolavuorentie 7b
    20810 Turku
    Yksikön vastaava Saara Jaskari
    p. 050 382 1200
    saara.jaskari@tuentu.fi

  • Ensikoti Pinja
    Luolavuorentie 7b
    20810 Turku
    p. 050 3851 200
    Yksikön vastaava Heidi Kantonen
    p. 050 538 3511
    heidi.kantonen@tuentu.fi

  • Avopalveluyksikkö Olivia
    Verkatehtaankatu 4, 7.krs.
    20100 Turku
    Yksikön vastaava Saana Ahola
    p. 050 379 9400
    saana.ahola@tuentu.fi