Yhdistys

Yhteystiedot

TURUN ENSI- JA TURVAKOTI RY
Luolavuorentie 7b
20810 TURKU
p. (02) 5134 100
palaute@tuentu.fi

Hallituksen puheenjohtaja
Mari Lahti
p. 040 486 8087
marielinalahti@gmail.com

Toiminnanjohtaja
Heli Paasio
p. 050 471 1309
heli.paasio@tuentu.fi

Talous- ja hallintopäällikkö
Annina Laakso
p. 050 462 2688
annina.laakso@tuentu.fi

Kehittämispäällikkö
Raimo Nurminen
p. 050 466 5575
raimo.nurminen@tuentu.fi

Viestintä- ja järjestökoordinaattori
Sari Toivonen
p. 050 400 1216
sari.toivonen@tuentu.fi

Kiinteistönhuolto
Talonmies Reijo Virta
p. 050 356 4484
reijo.virta@tuentu.fi

Kriisi- ja väkivaltatyö

Turun turvakoti
Luolavuorentie 7b
20810 Turku
p. (02) 513 4100
turvakoti@tuentu.fi
Lähijohtaja Marika Vuoristo
p. 046 9230 077
marika.vuoristo@tuentu.fi

Lähisuhdeväkivaltatyö PILARI
Perhetalo Heideken
Sepänkatu 3, 20700 Turku
pilari@tuentu.fi
Lähijohtaja Maarit Kangas
p. 050 408 1806
maarit.kangas@tuentu.fi

Mari Kankaanpää
kriisi- ja väkivaltatyöntekijä
p. 050 430 1181

Timo Aarnivala
kriisi- ja väkivaltatyöntekijä
p. 050 559 9018

Hjälp mot våld på svenska:
Jasmine Nyberg
kris- och våldsarbetare
p. 050 520 6731

Jorma Lindholm
kriisi- ja väkivaltatyöntekijä
p. 050 309 7606

Pekka Härkönen
kriisi- ja väkivaltatyöntekijä
p. 050 468 8277

Perheryhmäkoti
Luolavuorentie 7b
20810 Turku
p. 050 383 1128
perheryhmakoti@tuentu.fi
Lähijohtaja Tatu Iisakkila
p. 050 309 7541
tatu.iisakkila@tuentu.fi

Eroauttaminen

Eroauttaminen
Luolavuorentie 7b
20810 Turku
Lähijohtaja Anne Ahtola-Poiesz
p. 050 575 6299
anne.ahtola-poiesz@tuentu.fi

Tapaamispaikka Tenavatupa
Yhteydenotot ma-pe, halutessasi voit jättää yhteydenottopyynnön:
p. 050 379 0939
tenavatupa@tuentu.fi

Eroauttamistyö Silta
silta@tuentu.fi
Merja Ahlfors
p. 050 476 2990
Johanna Jokiniemi
p. 050 477 5576

Turvassa-hanke
Luolavuorentie 7b
20810 Turku
Ulla Mikkola
p. 050-476 3001
ulla.mikkola@tuentu.fi
Paula Stenroos
p. 050-476 3066
paula.stenroos@tuentu.fi

Vaativa vauvatyö

Ensikoti
Luolavuorentie 7b
20810 Turku
p. 050 309 7569
ensikoti@tuentu.fi
Lähijohtaja Maria Kronlund
p. 050 586 3755
maria.kronlund@tuentu.fi

Ensikodin avopalveluyksikkö
Luolavuorentie 7b
20810 Turku
Lähijohtaja Maria Kronlund
p. 050 586 3755
maria.kronlund@tuentu.fi

Ensikoti Pinja
Luolavuorentie 7b
20810 Turku
p. 050 3851 200
pinja@tuentu.fi
Lähijohtaja Heidi Helmiluoto
p. 050 538 3511
heidi.helmiluoto@tuentu.fi

Avopalveluyksikkö Olivia
Verkatehtaankatu 4, 7.krs.
20100 Turku
olivia@tuentu.fi
Lähijohtaja Saana Ahola
p. 050 379 9400
saana.ahola@tuentu.fi